• Ви знаходитесь тут:

• Новини бібліотеки

Книжкова виставка-вшанування «Історія очима Юрія Мушкетика» до 95-річчя з дня народження

2024-03-21

/Files/images/тл26.jpg

У читальній залі Прилуцької міської бібліотеки для дітей ім. Павла Білецького-Носенка відкрилась книжкова виставка-вшанування «Історія очима Юрія Мушкетика», присвячена 95-річчя з дня народження видатного українського прозаїка, публіциста. Твори на виставці розповідають про добу, яка докорінно різниться від нинішньої, проте водночас є чутливим і до ритмів нашого життя, змін у суспільстві, літературі, світовідчуванні самої людини. Його твори є актуальними і у наш час. А. Шевченко сказав: «…Юрій Мушкетик наголосив на головній причині наших невдач у боротьбі за незалежність – розбрат. А розбрат – наслідок колаборантства, зради національних інтересів, прислужництва чужинцям, особливо, коли вони видають себе за єдинокровних родичів».

Письменник співпрацював з М. Рильським, О. Гончарем, І. Драчем та іншими не менш відомими авторами.

Основні твори: «Старий у задумі», «Смерть Сократа», «Суд над Сенекою», «На брата брат», «Яса», «Суд».