Казка чарівного пензля

2018-10-11

Щороку друга неділя жовтня – професійне свято всіх тих, хто впевнено тримає у своїх руках пензлі та олівці – День художника. У 2018 році День художника України припадає на 14 жовтня.

День художника — це свято не тільки професіоналів. Творчість дає людині можливість радіти світу та любити його. Це свято — для всіх любителів прекрасного! Для тих, хто бачить всю красу світу в самих найдрібніших деталях і не перестає захоплюватися нею.

Чудова нагода поринути у світ образотворчого мистецтва та поспілкуватися із справжнім майстром своєї справи – відомим художником Степаном Вербещуком під час мистецької зустрічі «Казка чарівного пензля» випала учням 4-го класу ЗОШ №14 11 жовтня у читальній залі Прилуцької міської бібліотеки для дітей.

На сьогоднішній день Степан Степанович – автор ілюстрацій двох дитячих книг («Сонячні дні домовичка Мелетія», автор І. Андрусяк та «Дім двірників», автор Ю. Нікітінський). Його казкові герої, особливі, не схожі на інших. За диво чоловічками - домовичками, як ми звикли їх називати, відразу впізнаєш Степана Вербещука. Слайд-шоу ілюстрацій до книг, а особливо - люб’язно надані майстром на виставку роботи зачарували дітей.

Від ведучої заходу – головного бібліотекаря Наталії Сич гості бібліотеки дізналися, що сьогодні картини художника є в приватних колекціях багатьох європейських країн, а також Америки, Канади, Ізраїлю, Філіппін. Шість полотен знаходяться в Донецькому художньому музеї. Жителі ж та гості Прилук щоденно можуть бачити й інший аспект творчості митця – різьблення по дереву. Степан Вербещук є автором кіоту для Чудотворної ікони Скорбящої Божої Матері у Спасо-Преображенському соборі та одним з авторів різьбленого іконостасу Миколаївської дзвіниці. «Що потрібно, аби стати художником, тобто, які потрібно мати вміння та навички; чи потрібно мати талант від народження; чи можна розвинути талант художника; коли потрібно розпочинати навчання?» - всі ці питання цікавили як учнів, так і їхніх батьків.

Прислухаючись до порад Степана Степановича та використовуючи різні техніки малювання, діти почали створювати і свою Казкову країну з чарівними деревами, хмаринками, будинками, у якій поселилися фантастичні тварини.

А потім лунали щирі привітання їз прийдешнім святом від малечі та дорослих, адже всі колись пробували свої сили, взявши вперше в руки олівець та кисті. І хоча не кожен з присутніх буде великим художником, цю зустріч та спільний малюнок всі згадиватимуть довгі роки з теплом та ностальгією.

/Files/images/S.JPG/Files/images/S2 (1).JPG/Files/images/S2 (2).JPG/Files/images/S4 (1).JPG/Files/images/S5.JPG